Co gruntować, czego nie gruntować i w jakim przypadku?

Grunt Duo Paint może być stosowany na różne materiały budowlane, jak: beton, cegły, gips, płyty kartonowo-gipsowe, tynki gipsowe, wapienne, cementowe, cementowo-wapienne, modyfikowane tynki cienkowarstwowe, farby emulsyjne, itp.
Ze względu na swoje właściwości nadaje się do gruntowania powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków: mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych, użyteczności publicznej itp. dając idealny podkład pod farby akrylowe, silikonowe.

Powierzchnia szczególnie wymaga gruntowania po przeprowadzeniu kilku testów podłoża.

Test nasiąkliwości podłoża. Podłoże należy spryskać wodą lub przetrzeć mokrą gąbką. Jeśli woda szybko wsiąknie, oznacza to że jest ono bardzo chłonne i wymaga zagruntowania.

Test przyczepności starej powłoki. Należy przykleić taśmę malarską do podłoża i energicznie zerwać. Jeśli farba rozwarstwia się, odrywa lub zostaje na taśmie, trzeba usunąć starą warstwę i zagruntować powierzchnię.

Test nośności podłoża. Należy zarysować ostrym narzędziem powłokę. Jeśli kruszy się i odspaja, znaczy że jest za słabe, jeśli z trudem daje się zarysować, za mocne. Aby uzyskać podłoże odpowiednie pod farbę, należy użyć gruntu.

Test stabilności podłoża. Należy go wykonać w przypadku podłoża mało sztywnego, np. płyt gipsowo-kartonowych. Należy nacisnąć ręką podłoże, jeśli ugina się więcej niż 1mm powierzchnia wymaga zagruntowania, gdyż jej zbyt mała sztywność może powodować odpadanie farby.

PODSUMOWANIE

Gruntowanie jest bardzo ważnym etapem remontu i malowania. Samo użycie dobrej, drogiej farby na podłoże nie wystarczy. Może się okazać, że pozorna redukcja wydatków, w postaci pominięcia warstwy gruntującej, przysporzy nam jeszcze większe koszty ogólne, oraz problemy w postaci łuszczącej się farby, niejednolitej powierzchni oraz przebarwień. Zastosowanie gruntu Duo Paint będzie dodatkową oszczędnością, gdyż zapewni nam gruntowanie i pierwsze pokrycie ściany (malowanie), dzięki czemu esencja koloru każdej nakładanej farby będzie wydobyta już przy pierwszym przemalowaniu.

BRAK GRUNTOWANIA
PODŁOŻE + FARBA (nawet do kilkunastu warstw) = POZORNA OSZCZĘDNOŚĆ

GRUNTOWANIE
PODŁOŻE + GRUNT Duo Paint + FARBA = PRAWDZIWA OSZCZĘDNOŚĆ

OPINIE KLIENTÓW


Klienci potwierdzają, iż grunt Duo Paint wypada bardzo korzystnie, jak nie najlepiej, na tle innych, w swojej kategorii produktowej, a ich komentarze mówią same za siebie.

Przekonaj się o nowoczesności i wysokim zaawansowaniu technologicznym gruntu Duo Paint, obejrzyj materiały filmowe dostępne na youtube (także w zakładce „filmy”), które szczegółowo, ale zwięźle obrazują niepowtarzalne właściwości produktu.