Jakim gruntem gruntować?

Odpowiednim do powierzchni, którą chcemy zagruntować, oraz dzięki któremu zyskamy pożądany efekt. W przypadku Duo Paint problem wyboru rodzaju gruntu zostaje rozwiązany.

Dzięki bardzo silnej adhezji (przyleganiu do podłoża), nie musimy się martwić o efekt odspojenia warstwy zewnętrznej, niezależnie od tego czy jest ona „mocna” czy „słaba”.
Grunt Duo Paint można stosować niezależnie od kraju pochodzenia producenta (nakładanych na wierzch) farb akrylowych. Dzięki gruntowi Duo Paint uzyskujemy efekt prawidłowego zagruntowania, czyli przygotowania, pod kolejne nakładane warstwy.

Gruntując gruntem Duo Paint dodatkowo:

  • uzyskamy efekt pierwszego pokrycia (malowania)
  • używając grunt barwiony w kolor farby, uzyskamy efekt ujednolicenia kolorystycznego podłoża

Za jednym pociągnięciem pędzla wykonamy 2 czynności: zagruntujemy i wstępnie pokryjemy podłoże, co drastycznie zmniejszy koszty, a dzięki dużej zawartości bieli tytanowej (TiO2) uzyskamy powierzchnię niezwykle odporną na promieniowanie UV.

Co się stanie jeśli pominiesz warstwę gruntującą?

Jeśli powyższe argumenty nie przekonały Cię o zasadności stosowania gruntu i w dalszym ciągu uważasz tą czynność za zbędny „luksus”, przeczytaj co może się stać jeśli pominiesz etap gruntowania.

Być może pierwszy efekt będzie zadowalający, ale już po kilku, kilkunastu dniach, kiedy powłoki całkowicie wyschną będziesz mógł zauważyć, że powłoki pękają, rozwarstwiają się, łuszczą, a na powierzchni stworzą się purchle. Przy zrywaniu taśmy malarskiej, farba będzie odchodzić. Struktura powierzchni będzie niejednorodna, a w różnych miejscach farba będzie miała różną wytrzymałość. Na powierzchni prawdopodobnie pojawią się plamy i przebarwienia kolorystyczne.

Oczywiście może się tak zdarzyć, że pomalowana w ten sposób powierzchnia wytrzyma dłużej… aż jeden sezon. Jest to zatem pozorna oszczędność.
Gruntujmy! Oszczędzi nam to pieniądze, czas, a jednocześnie jakość i wygląd ściany będzie na najwyższym, zadowalającym poziomie.